Lokalizacja
Płock ul. Medyczna 8
Rejestracja telefoniczna
243619044 lub 609019189
Napisz maila
rejestracja@alfamazowsze.pl
Godziny otwarcia
pon-pt: 8.00 - 18.00

Magnetoterapia – wskazania do leczenia polem magnetycznym

Magnetoterapia to jedna z często stosowanych metod fizykoterapeutycznych. Zabiegi z użyciem pola magnetycznego pomagają zredukować ból i stan zapalny, niwelują obrzęki oraz przyspieszają gojenie.

Leczenie polem magnetycznym, ze względu na brak termicznego działania, ma wiele zastosowań. Wśród głównych wskazań do zastosowania terapii wyróżnia się:

choroby o podłożu zwyrodnieniowo–wytwórczym,
zwichnięcia, skręcenia i inne urazy,
chroniczne procesy zapalne w obrębie tkanek miękkich, stawów, kości, nerwów,
osteoporozę,
okresy rekonwalescencji po niektórych zabiegach operacyjnych (np. po wszczepieniu endoprotezy),
spastyczność,
migrenę,
niepłodność,
nieżyt oskrzeli, astmę, zapalenie zatok,
chorobę Crohna,
wrzody żołądka w fazie przewlekłej,
rozrost prostaty,
atrofię Sudecka i bardzo wiele innych,
złamania,

Dodatkową zaletą zastosowania pola magnetycznego jest brak konieczności wykonywania jakichkolwiek przygotowań do zabiegu. Energia emitowana podczas terapii polem magnetycznym przenika przez bariery w postaci ubrań, bandaży, a obecności metalowych implantów nie stanowi problemu. Przy uwzględnieniu wskazań oraz właściwym doborze impulsów, pole magnetyczne nie jest szkodliwe. Istnieją jednak pewne ograniczenia co do jego stosowania.

Zapraszamy na zabiegi do naszego centrum rehabilitacji!

Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja pourazowa polega na przywracaniu umiejętności, które zostały utracone wskutek doznania urazu i uszkodzenia w ten sposób jakiegoś narządu. Rehabilitacja pourazowa pozwala na powrót do pełnej sprawności. Bardzo ważne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie rehabilitacji pourazowej. W rehabilitacji pourazowej należy uwzględnić wszystkie dysfunkcje związane z przebytym urazem oraz jego leczeniem.

Po doznanym urazie można w naszej przychodni skonsultować się ze specjalistą. Nie zalecane są próby samodzielnego rozwiązywania problemu, na przykład szukanie porad w internecie. Każdy przypadek jest indywidualny, a co za tym idzie – rozwiązanie, które sprawdziło się w przypadku jednej osoby, niekoniecznie będzie odpowiednie dla drugiej. To lekarz specjalista rehabilitacji, przy współpracy z fizjoterapeutą, po zapoznaniu się z historią choroby dobierze właściwy sposób leczenia.

W czasie rehabilitacji pourazowej najczęściej stosowane są dwie metody, a mianowicie: terapia manualna i kinezyterapia. Pierwsza z nich polega na uciskaniu newralgicznych punktów na ciele, przez co zostaje przywrócona równowaga mięśniowo-powięziowa i kostna. Natomiast kinezyterapia polega na opracowaniu indywidualnego programu rehabilitacji dostosowanego do stanu pacjenta. Fizjoterapeuta dobiera rodzaj ćwiczeń oraz ich intensywność. Podczas kinezyterapii stosuje się ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, równoważne, a także wszystkie inne niezbędne do tego, aby pacjent odzyskał pełnię sił i nie doszło do nawrotu dysfunkcji.

Potrzebujesz rozwiązać Swój problem w dziedzinie urazów? Zapraszamy serdecznie do naszej przychodni!

Rehabilitacja po urazach mózgu

Rehabilitacja schorzeń neurologicznych skupia się na przywróceniu do zdrowia pacjentów z urazami neurologicznymi, na skutek zaburzeń krążenia mózgowego, mechanicznych urazów, w rehabilitacji pooperacyjnej.

Zapewniamy pełną opiekę:

  • lekarzy rehabilitacji
  • fizjoterapeutów

Stosowane metody rehabilitacji neurologicznej obejmują:

  • terapię indywidualną
  • zajęcia z narządu ruchu (kinezyterapię, fizjoterapię)
  • rehabilitację funkcji poznawczej i zaburzeń mowy

Powrót do zdrowia w schorzeniach neurologicznych wymaga zaangażowania Pacjenta i zespołu terapeutycznego w skład, którego wchodzi lekarzfizjoterapeuta.

Zmiany w rehabilitacji po COVID-19

Do programu rehabilitacji po COVID-19 będzie można przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu COVID-19, skorzysta jeszcze więcej pacjentów. Nowe regulacje mają zastosowanie od 15 października 2021 roku.

Czytaj więcej