Rehabilitacja pourazowa polega na przywracaniu umiejętności, które zostały utracone wskutek doznania urazu i uszkodzenia w ten sposób jakiegoś narządu. Rehabilitacja pourazowa pozwala na powrót do pełnej sprawności. Bardzo ważne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie rehabilitacji pourazowej. W rehabilitacji pourazowej należy uwzględnić wszystkie dysfunkcje związane z przebytym urazem oraz jego leczeniem.

Po doznanym urazie można w naszej przychodni skonsultować się ze specjalistą. Nie zalecane są próby samodzielnego rozwiązywania problemu, na przykład szukanie porad w internecie. Każdy przypadek jest indywidualny, a co za tym idzie – rozwiązanie, które sprawdziło się w przypadku jednej osoby, niekoniecznie będzie odpowiednie dla drugiej. To lekarz specjalista rehabilitacji, przy współpracy z fizjoterapeutą, po zapoznaniu się z historią choroby dobierze właściwy sposób leczenia.

W czasie rehabilitacji pourazowej najczęściej stosowane są dwie metody, a mianowicie: terapia manualna i kinezyterapia. Pierwsza z nich polega na uciskaniu newralgicznych punktów na ciele, przez co zostaje przywrócona równowaga mięśniowo-powięziowa i kostna. Natomiast kinezyterapia polega na opracowaniu indywidualnego programu rehabilitacji dostosowanego do stanu pacjenta. Fizjoterapeuta dobiera rodzaj ćwiczeń oraz ich intensywność. Podczas kinezyterapii stosuje się ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, równoważne, a także wszystkie inne niezbędne do tego, aby pacjent odzyskał pełnię sił i nie doszło do nawrotu dysfunkcji.

Potrzebujesz rozwiązać Swój problem w dziedzinie urazów? Zapraszamy serdecznie do naszej przychodni!

Leave a reply